Informacje związane z Triduum Paschalnym

INFORMACJE ZWIĄZANE Z TRIDUUM PASCHALNYM W Wielki Czwartek o godz. 18.oo Msza św. Wieczerzy Pańskiej, z przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. W Wielki Piątek od godz. 7.oo do 17.oo – Adoracja w Ciemnicy. O godz. 10.oo Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, a o godz. 17.15 ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich naszych Parafian, zwłaszcza tych którzy do tej pory nie byli jeszcze na Drodze Krzyżowej. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczynają się o godz. 18.oo. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Prosimy aby w Wielki Piątek nie podejmować żadnych niekoniecznych prac, oraz by zadbać o przydrożne krzyże znajdujące się na terenie naszej parafii. Po liturgii wielkopiątkowej, przez całą noc i w Wielką Sobotę przez cały dzień adoracja przy Bożym Grobie. Adoracja dla dzieci będzie w Wielką Sobotę po poświęceniu pokarmów o godz. 10.oo . Liturgia Wielkiej Soboty z uroczystą Msza św. Rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 18.oo. Na ceremonie wielkosobotnie prosimy przynieść świece, jak również wodę do poświęcenia. Okazja do spowiedzi świętej: · w kościele parafialnym : - w czwartek: od godz. 7.oo do godz. 10.oo oraz od godz. 14.oo do godz. 17.oo; - w piątek i w sobotę: od godz. 7.oo do 12.oo oraz od godz.14.oo do 17.oo · w kościele na Lachach : - w piątek i w sobotę: od godz. 11.oo do godz. 13.oo. W Wielką Sobotę poświęcimy pokarmy wielkanocne: · w kościele parafialnym – o godz. 9.oo; 10.oo; 11.oo; 12.oo; 14.oo i 15.oo; · w kościele na Lachach – o godz. 11.oo i 13.oo.

Pozostałe aktualności