INFORMACJE ZWIĄZANE Z TRUDUUM PASCHALNYM

24 mar 2018   15:23

INFORMACJE ZWIĄZANE Z TRIDUUM PASCHALNYM

W Wielki Czwartek o godz. 18.oo Msza św. Wieczerzy Pańskiej, z przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

W Wielki Piątek od godz. 7.oo do 17.oo – Adoracja w Ciemnicy. O godz. 10.oo Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, a o godz. 17.15 ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich naszych Parafian, zwłaszcza tych którzy do tej pory nie byli jeszcze na Drodze Krzyżowej. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczynają się o godz. 18.oo. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Prosimy aby w Wielki Piątek nie podejmować żadnych niekoniecznych prac, oraz by zadbać o przydrożne krzyże znajdujące się na terenie naszej parafii.

Po liturgii wielkopiątkowej, przez całą noc i w Wielką Sobotę przez cały dzień adoracja przy Bożym Grobie. Adoracja dla dzieci będzie w Wielką Sobotę po poświęceniu pokarmów o godz. 10.oo.

Liturgia Wielkiej Soboty z uroczystą Msza św. Rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 18.oo. Na ceremonie wielkosobotnie prosimy przynieść świece, jak również wodę do poświęcenia.

Okazja do spowiedzi świętej:

• W kościele parafialnym:

- w Wielki Czwartek – od godz. 7.oo do godz. 8.3o

oraz od godz. 15.3o do godz. 17.oo

- w Wielki Piątek – od godz. 7.oo do godz. 10.oo;

od godz. 15.3o do godz. 17.oo

oraz po zakończeniu ceremonii do godz. 21.oo

- w Wielką Sobotę – od godz. 7.oo do godz. 10.oo oraz od godz. 15.3o do godz. 17.oo

• W kościele na Lachach:

w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę – od godz. 11.15 do godz. 13.oo

W Wielką Sobotę poświęcimy pokarmy wielkanocne:

• w kościele parafialnym – o godz. 9.oo; 10.oo; 11.oo; 12.oo; 14.oo;

• w kościele na Lachach – o godz. 11.oo i o godz. 13.oo.