INFORMACJE ZWIĄZANE Z TRUDUUM PASCHALNYM

13 kwi 2019   15:23

INFORMACJE ZWIĄZANE Z TRIDUUM PASCHALNYM

W Wielki Czwartek o godz. 18.oo Msza św. Wieczerzy Pańskiej, z przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

W Wielki Piątek od godz. 7.oo do 17.oo – Adoracja w Ciemnicy. O godz. 10.oo Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, a o godz. 17.15 ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich naszych Parafian, zwłaszcza tych, którzy w tym roku nie byli jeszcze na Drodze Krzyżowej. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczynają się o godz. 18.oo. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Po liturgii wielkopiątkowej, przez całą noc i w Wielką Sobotę przez cały dzień będzie miała miejsce adoracja przy Bożym Grobie. Adoracja dla dzieci będzie w Wielką Sobotę po poświęceniu pokarmów o godz. 10.oo.

Plan Adoracji na czas Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty umieszczony jest w gablotce parafialnej. Prosimy, by zadbać o przydrożne krzyże znajdujące się na terenie naszej parafii. W Wielki Piątek nie podejmujemy żadnych niekoniecznych prac. Niech będzie to dla nas dzień skupienia i refleksji.

Liturgia Wielkiej Soboty z uroczystą Mszą św. Rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 18.oo. Na ceremonie wielkosobotnie przynieśmy świece i wodę do poświęcenia.

Okazja do spowiedzi świętej:

  • w kościele parafialnym:

w Wielki Czwartek – od godz. 7.3o do godz. 8.3o oraz od godz. 16.oo do godz. 17.oo

w Wielki Piątek – od godz. 7.3o do godz. 11.oo, od godz. 16.oo do godz. 17.oo oraz po zakończeniu ceremonii do godz. 21.oo

w Wielką Sobotę – od godz. 7.3o do godz. 11.oo i od godz. 13.oo do godz. 14.oo

  • w kościele na Lachach:

w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę – od godz. 11.15 do godz. 13.oo

Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę:

  • w kościele parafialnym – o godz. 9.oo; 10.oo; 11.oo; 12.oo; 13.oo; 14.oo

  • w kościele na Lachach – o godz. 11.oo i o godz. 13.oo.

 

Pozostałe aktualności