Listopad - módlmy się za zmarłych

01 lis 2020   07:00

Listopad jest miesiącem niezwykłym. Jest to czas, w którym częściej wspominamy naszych bliskich zmarłych i jednocześnie zastanawiamy się nad celem naszego życia, doświadczając jego przemijalności i uświadamiając sobie konieczność śmierci. Jest to jednak przede wszystkim czas, w którym w sposób szczególny wyrażamy naszą wiarę w to, że śmierć nie jest końcem naszego życia, lecz bramą prowadzącą do Nieba, gdzie wraz z tymi, którzy wcześniej niż my weszli do Niebieskiej Ojczyzny, pragniemy wychwalać Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Ten niezwykły czas rozpoczyna się Uroczystością Wszystkich Świętych – dniem pełnym nadziei i chrześcijańskiej radości. W tym dniu czcimy bowiem wszystkich, którzy są już w Niebie, którzy oglądają Boże oblicze. Są to nie tylko te osoby, które zostały oficjalnie uznane przez Kościół świętymi czy błogosławionymi, lecz również rzesze osób, które żyjąc pobożnie, zasłużyły sobie na szczęście wieczne. Po Uroczystości Wszystkich Świętych tj. 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym szczególnym dniu modlimy się za wszystkich, którzy umarli i prosimy Pana Jezusa, aby mogli uczestniczyć w Jego zwycięstwie nad śmiercią.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych wypominanych.

Imiona naszych zmarłych będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu,

w kościele parafialnym -od poniedziałku /02.11./ do piątku włącznie /06.11./

pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

W kościele na Lachach  - w poniedziałek i w piątek o godz. 17.3o.

Przypominamy o możliwości uzyskania w listopadzie odpustu zupełnego,

który ofiarujemy za naszych bliskich zmarłych.

Pozostałe aktualności