Módlmy się za zmarłych

30 paź 2018   14:18

Listopad jest miesiącem niezwykłym. Jest to czas, w którym częściej wspominamy naszych bliskich zmarłych i jednocześnie zastanawiamy się nad celem naszego życia, doświadczając jego przemijalności i uświadamiając sobie konieczność śmierci. Jest to jednak przede wszystkim czas, w którym w sposób szczególny wyrażamy naszą wiarę w to, że śmierć nie jest końcem naszego życia, lecz bramą prowadzącą do Nieba, gdzie wraz z tymi, którzy wcześniej niż my weszli do Niebieskiej Ojczyzny, pragniemy wychwalać Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Ten niezwykły czas rozpoczyna się Uroczystością Wszystkich Świętych – dniem pełnym nadziei i chrześcijańskiej radości. W tym dniu czcimy bowiem wszystkich, którzy są już w Niebie, którzy oglądają Boże oblicze. Są to nie tylko te osoby, które zostały oficjalnie uznane przez Kościół świętymi czy błogosławionymi, lecz również rzesze osób, które żyjąc pobożnie, zasłużyły sobie na szczęście wieczne. Po Uroczystości Wszystkich Świętych tj. 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym szczególnym dniu modlimy się za wszystkich, którzy umarli i prosimy Pana Jezusa, aby mogli uczestniczyć w Jego zwycięstwie nad śmiercią. Z Uroczystością Wszystkich Świętych związane jest coś jeszcze... porządkowanie grobów. Zadbany grób to przede wszystkim świadectwo naszej miłości względem zmarłej osoby, ale też świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych wypominanych. Imiona naszych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu, do  środy /7 listopada/ włącznie pół godziny przed Mszą św. wieczorną, a w  kościele na Lachach w poniedziałek o godz. 17.3o.

Pozostałe aktualności