RÓŻANIEC - MODLITWA ZAWIERZENIA

29 wrz 2020   16:00

Różaniec - to z pozoru zwykła modlitwa. Modlitwa długa i nużąca. Tak jednak nie jest. Różaniec to nie jest zwykła modlitwa - to sposób na życie! Odmawiając różaniec oddajemy wszystkie nasze radości i smutki - całe nasze życie - Maryi. Gdy zwracamy się do Niej z ufnością, możemy być pewni, że Ona wstawia się za nami u Swego Syna - Jezusa. Różaniec jest zatem modlitwą zawierzenia, która kieruje nas przez Maryję do Jezusa. Odmówienie całej części różańca trwa 25 minut... To jedyne 25 minut z 1440 - które otrzymujemy od Boga każdego dnia! O mocy różańca można pisać wiele - jednak to każdy osobiście musi się o niej przekonać. Spróbuj może już dziś porozmawiać z Maryją trzymając w ręku różaniec. Nabożeństwa różańcowe w naszej wspólnocie parafialnej (październik):

  • kościół parafialny: poniedziałek, wtorek,  środa - po Mszy św. porannej, czwartek, piątek, sobota, niedziela - pół godziny przed Mszą św. wieczorną;
  • kościół na Lachach: poniedziałki, godz. 17.3o.

Pozostałe aktualności