ROZWAŻANIA NA ŚWIĄTECZNY CZAS - RESURREXIT

11 kwi 2020   09:55

WIELKANOC 2020 – KU POKRZEPIENIU SERC

Powoli umiera ten kto staje się więźniem przyzwyczajenia, powtarzając każdego dnia te same drogi; kto nie ryzykuje, nie zmienia koloru ubrań, kto nie rozmawia z ludźmi których nie zna.

Powoli umiera ten kto unika w swoim życiu pasji, kto zawsze przekłada czarne nad białe i poszczególne chwile nad całą paletę emocji, które powodują, że błyszczą oczy, że na twarzy pojawia się uśmiech, że serce bije mocniej w konfrontacji z błędami i uczuciami.

Powoli umiera ten kto jest nieszczęśliwy z pracy, kto nie ryzykuje pewności dla niepewności realizacji marzeń, kto nie pozwoli sobie, przynajmniej jeden raz w życiu, uniknąć rozumnych rad.

Powoli umiera ten kto nie podróżuje, kto nie czyta, kto nie słucha muzyki, kto nie znajduje dobra w sobie.

Powoli umiera ten kto siebie nie kocha, kto nie pozwala sobie pomóc, kto przechodzi przez życie ciągle narzekając na własne nieszczęście lub na deszcz który pada.

Unikajmy śmierci w małych dawkach, pamiętając zawsze, że bycie żywym nie ogranicza się tylko do prostej czynności oddychania.

Życie to nie tylko ból i cierpienie! Życie to nie tylko Golgota. Życie to nie tylko łzy i pytania. ŻYCIE TO JEZUS. Życie to Bóg. Patrzę na swoje życie przez pryzmat Krzyża i pustego Grobu I pytam siebie dziś? Boże dlaczego ja tak słabo jeszcze wierzę?  Dlaczego tak dużo mówię o mojej wierze, a tak mało tej wiary na co dzień.

Zmartwychwstał dla nas. A co my z Nim czynimy? Czy pamiętamy o tym, że od chwili tego cudu jeszcze bardziej mamy być świadkami zmartwychwstania?
Zmartwychwstanie dzieje się wówczas, kiedy Ty powstajesz ze swoich słabości, kiedy stajesz się inny, lepszy.

Nasze domy i rodziny. Niekiedy dużo w nich niezrozumienia, bólu, łez... Niekiedy wiele świeżych ran, krzywd... Niejednokrotnie, mimo że święta, wiele zaciśniętych pięści. Wiele bolesnych słów: nie wybaczę, nie zapomnę, nigdy...

Te święta są również po to, aby powiedzieć przepraszam, by zapomnieć, wybaczyć. Po to jest Wielkanoc, aby bardziej kochać, kolejny raz dać szansę Miłości...
Życzę Wam dobrych Świąt. Dobrych Świąt Tobie, jeśli jesteś samotny i znów sam zasiądziesz do wielkanocnego śniadania. Dobrych Świąt Tobie, jeśli nie masz domu, a nawet, gdy go masz, nigdy nie czułeś się tam dobrze. Życzę Ci takiego domu, do którego będziesz zawsze chętnie wracał, w którym będziesz się czuł zawsze dobrze, za którym będziesz tęsknił... Dobrych Świąt Tobie, jeśli nie masz przyjaciół. Życzę Ci, byś spotkał człowieka, którego obdarzysz przyjaźnią. Każdemu z Was – takiej tęsknoty i marzeń, które zrodzą w sercu NADZIEJĘ.

I unikaj śmierci w małych dawkach, pamiętając zawsze, że bycie żywym nie ogranicza się tylko do prostej czynności oddychania.

Brenna 11.04.2020

ks. proboszcz Czesław Szwed

Pozostałe aktualności