Rzym 2012 - Pielgrzymka do Błogosławionego Jana Pawła II - Włoskie Sanktuaria Maryjne

PLAN PIELGRZYMKI: Dzień 1: wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych, przejazd przez Czechy, Austrię Dzień 2:  przejazd przez Włochy płn., Asyż – Św. Franciszke i Św. Klara –zwiedzanie miasta i inne, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg Dzień 3: śniadanie, Rzym – Watykan, Wizyta u błogosławionego Jana Pawła II, Bazylika i Plac Św. Piotra i inne, obiadokolacja, nocleg Dzień 4: śniadanie, przejazd od Civitavecchia, Madonna delle Lacrime – Matka Boża z Civitavecchia przejazd od hotelu, obiadokolacja, nocleg Dzień 5-6: śniadanie, odpoczynek nad morzem Liguryjskim, plażowanie, w trakcie pobytu wycieczka fakultatywna; rejs statkiem /19 Euro/, obiadokolacja, nocleg Dzień 7: śniadanie, Sanktuarium La Madonna dei Fiori /Matki Bożej Kwiatów/, każdego roku między 8 a 29 grudnia, często przy silnym mrozie, i w śniegu, pojawia się zadziwiający fenomen kwitnięcia drzew rosnących w miejscu objawienia się Matki Bożej, Santuario D’Oropa – najstarsze Sanktuarium Maryi dziewicy we Włoskim Piemoncie. Zbudowane na szczycie wzgórza, którego wysokość wynosi 1200 m npm. Dwie piękne bazyliki, trzy wielkie place i 19 kapliczek, ozdobionych unikalnymi freskami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg Dzień 8: śniadanie. przejazd do Werony – miasta Romea i Julii. Spacer od rzymskiego amfiteatru Arena z I w. Przez Piazza dei Signori Piazza delle Erbe z malowniczym targiem, kościół San Zeno Maggiore ze słynnymi średniowiecznymi drzwiami z brązu, ozdobionymi znakomitymi płaskorzeźbami o treści biblijnej i ze scenami z życia kościoła, w godzinach popołudniowo-wieczornych wyjazd w kierunku kraju Dzień 9: powrót do kraju w godzinach przedpołudniowych, zakończenie pielgrzymki CENA: 1695 pln UWAGI: bilety wstępu, opłaty turystyczne = 15 Euro /obligatoryjnie/ Program jest ramowy Zgłoszenia przyjmuje: ks. Krzysztof KLAJMON te. 33/ 853 24 16

Pozostałe aktualności