TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN /18-25 stycznia 2019 r./

18 sty 2019   13:17

W dniach 18 - 25 stycznia 2019 r. w całym Kościele obchodzony jest Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości" (Pwt 16,20). Co roku chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.  Zwyczajem przyjętym na nabożeństwach w ramach Tygodnia Modlitw jest gościnna wymiana kaznodziei – w kościele danego wyznania kazanie wygłasza duchowny innej denominacji.

W czwartek /24.01.,/ o godz. 18.oo w kościele ewangelickim w Brennej odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o zjednoczenie chrześcijan.

 

 

Pozostałe aktualności