WIELKI POST 2019

06 mar 2019   07:00

Wielki Post jest czasem nawrócenia. Minimum praktyk pokutnych na Wielki Post zostało wyznaczone przez prawo kościelne. Katechizm Kościoła Katolickiego przypomina, że bez nawrócenia serca, czyny pokutne pozostają i bezowocne i kłamliwe. I odwrotnie — nawrócenie wewnętrzne skłania do uzewnętrznienia takiej postawy przez widzialne gesty i czyny pokutne. Tak więc jesteśmy wezwani do pełnienia dzieł miłosierdzia, jałmużny i wzmożonej modlitwy. Aby nasze nawrócenie mogło nastąpić, musimy stanąć przed Bogiem i powiedzieć: Boże, zgrzeszyłem. Ja jestem grzeszny i proszę Cię, o miłosierdzie dla mnie. Niech ten czas czterdziestodniowego postu będzie dla każdego z nas czasem błogosławionym, świętym - czasem, w którym Bóg przemieni nasze serca i umysły. Szczególnymi nabożeństwami Wielkiego Postu są Droga Krzyżowa odprawiana zwykle w piątki oraz niedzielne Gorzkie Żale.

Nabożeństwa Wielkopostne w naszej parafii:

- kościół parafialny:

Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży - piątek, godz. 16.oo

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - niedziela o godz. 16.15;

Droga Krzyżowa dla dzieci – czwartek po Mszy św. szkolnej;

- kościół na Lachach:

Msza św. i Droga Krzyżowa - piątek godz. 18.oo /

Pozostałe aktualności