WSKAZANIA DUSZPASTERSKIE - 09.04.2020 r.

11 kwi 2020   11:36

Wskazania duszpasterskie - 9 kwietnia 2020 r.

Wszystkie dotychczasowe wytyczne obowiązują nadal.

1. Również nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.
2. Od Niedzieli Wielkanocnej włącznie do Niedzieli 19 kwietnia br., zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w Mszach Świętych, pogrzebach, ślubach i chrztach może uczestniczyć tylko 5 osób. W naszej diecezji nadal są to osoby, które zamówiły daną intencję mszalną.
3. Do odwołania nie wolno organizować żadnych spotkań duszpasterskich, nabożeństw oraz korzystać z posługi Służby Liturgicznej.

Przypominamy wszystkim Księżom:
1. Nie wolno organizować poświęcenia pokarmów (również w formie objazdowej po parafii) oraz procesji rezurekcyjnych.
2. Policja i Powiatowe Stacje Sanepidu informują, że będą przeprowadzane kontrole w parafiach dotyczące ilości wiernych, organizowania poświęceń pokarmów czy procesji. Odpowiedzialność karna i finansowa spoczywa na proboszczu/administratorze parafii.

Biskup Ordynariusz Diecezji Bielsko – Żywieckiej

ks. Roman Pindel

Pozostałe aktualności