/21.01.2018 r. – 27.01.2018 r./

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”. Nawrócenie i wiara. Tego oczekuje ode mnie Bóg. Aby się nawrócić i uwierzyć, trzeba wpierw zobaczyć bliskość Boga wypełniającego mój czas i historię mojego życia. Otwórzmy nasze oczy i serca, by doświadczyć obecności Boga w sakramencie Eucharystii. W tym tygodniu modlimy się za chrześcijan na całym świecie, by w duchu pokoju i pojednania prowadzili dialog ekumeniczny. Pamiętamy także o naszych babciach i dziadkach.

Bardzo serdecznie witamy wszystkich Parafian i naszych Gości. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy. Intencje sprawowanej obecnie Mszy św. są następujące:

1. Dzisiaj o godz. 16.15 odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. Adoracje Najświętszego Sakramentu w naszych kościołach z okazją do spowiedzi:

• w poniedziałek o godz. 17.3o w kościele na Lachach

• w piątek o godz. 16.oo w kościele parafialnym.

3. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

• w środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego

• w czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła

• w piątek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

4. W poniedziałek o godz. 18.oo w kościele w Leśnicy, z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, zostanie odprawione nabożeństwo ekumeniczne. Bardzo serdecznie zapraszamy Parafian do udziału we wspólnej modlitwie o zjednoczenie wszystkich wyznawców Chrystusa.

5. W czwartek o godz. 16.oo spowiedź dla uczniów szkoły podstawowej, o godz. 16.3o Msza św. szkolna. Po Mszy św. odbędzie się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z zerówki.

6. W piątek odprawimy wspólną Mszę św. za zmarłych zalecanych i za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.

7. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.3o udzielimy błogosławieństwa rocznym dzieciom i wszystkim dzieciom obecnym w kościele.

8. Za tydzień będzie można nabyć miesięcznik parafialny „Zostań Aniołem”.

9. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie rozprowadzany album z płytami z charytatywnego musicalu na rzecz Dominiki Greń, który miał miejsce w naszym kościele.

10. W gablotce znajduje się komunikat Urzędu Skarbowego zachęcający do składania zeznań podatkowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zawierający adres strony internetowej, z której można pobrać e-Deklarację.

11. W ubiegłym tygodniu przed kościołem miała miejsce zbiórka na zimowy wypoczynek dzieci naszej parafii. Zebrano kwotę 2872 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Ze względu na fakt, że organizowany przez Parafię wypoczynek dzieci musi zostać zgłoszony do Kuratorium Oświaty, rodzice mają obowiązek wypełnić zgodę na uczestnictwo swojego dziecka w organizowanych zajęciach. Spotkanie rodziców, którzy chcą by dziecko uczestniczyło w Tygodniu z Panem Bogiem, odbędzie się w środę 24 stycznia o godz. 17.3o w domu katechetycznym. Informujemy, że bez pisemnego oświadczenia rodziców żadne dziecko nie będzie mogło dołączyć do zgłoszonej w Kuratorium grupy dzieci.

12. Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.

Wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta

oraz obchodzącym urodziny, imieniny,

rocznice małżeńskie czy jubileusze

składamy najserdeczniejsze życzenia.

Na czas nowego tygodnia przyjmijcie błogosławieństwo Boże.

Niech Bóg błogosławi każdej rodzinie naszej Parafii

i wszystkim naszym dobrym czynom.