/20.06.2021r. - 26.06.2021 r./

Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu  z Bogiem.

Bardzo serdecznie witamy wszystkich Parafian i Gości. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy w następujących intencjach:

1. Dzisiaj o godz. 16.15 odprawimy nabożeństwo czerwcowe.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszych kościołach:

• w poniedziałeko godz. 17.3o w kościele na Lachach;
  • w piątek o godz. 16.oo w kościele parafialnym.

3. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi;
  • w czwartek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

4. W czwartek o godz. 16.3o ostatnia przed wakacjami Msza św. szkolna. Podczas tej Mszy św. chcemy podziękować Panu Bogu za kolejny rok nauki. Dzieci zapraszamy do Sakramentu Pokuty w czwartek o godz. 16.oo. Niech każde dziecko naszej Parafii rozpocznie wakacje z łaską uświęcającą w swoim sercu.

5. W piątek o godz. 16.45 odprawimy wspólną Mszę św. za zmarłych zalecanychi za dusze czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela. Do udziału w sumie odpustowej o 10.3o i procesji zapraszamy wszystkich Parafian i Gości, Zespoły Regionalne, Orkiestrę      i Strażaków.

7. Za tydzień będzie można nabyć nasz miesięcznik parafialny „Zostań Aniołem”.

8. Dekretem z dniem 19 czerwca 2021 roku, Ksiądz Biskup Ordynariusz odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Jednocześnie przypomina, że „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane. Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego”.

9. W przyszłą sobotę po Mszy św. wieczornej oraz po Mszach św. niedzielnych przed kościołem będzie można nabyć kołacze przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich.

10. Dziękujemy Wam za wspólną modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.

11. Na zakończenie dwie myśli, ważnie nie tylko dla ojców:

• dla dziecka nie ma większego bohatera jak tata, który z całego serca kocha mamę. Wygrywanie ojcostwa zaczyna się od wygrywania małżeństwa.
  • każdy może być ojcem, ale trzeba być wyjątkowym, żeby być tatą.

Wszystkim tatom i każdemu z Was życzymy wyjątkowego serca,

okazywanego bliskim i każdemu człowiekowi, którego spotykamy w życiu.