/20.01.2019 r. – 26.01.2019 r./

Dziś Jezus zachęca, abyśmy zastanowili się nad tym, co jest źródłem szczęścia. Odpowiedź nie jest taka oczywista. Trzeba być stale zanurzonym myślami w Bożej obecności. Trzeba mieć w życiu cel nie tylko doczesny – życiową karierę, ale także cel ostateczny – zbawienie. W naszym przeżywaniu Boga dochodzimy do ołtarza Słowa i Eucharystii. Jezus przychodzi do mnie i do ciebie. On na krzyżu pokazał nam, jak bardzo nas miłuje. Przyjmijmy Go z wiarą i miłością do naszych serc. I wraz z Nim starajmy się dawać bliźnim wzór podobania się Bogu.

Bardzo serdecznie witamy wszystkich Parafian i Gości. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy. Intencje sprawowanej obecnie Mszy św. są następujące:

1. Dzisiaj o godz. 16.15 odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. Adoracje Najświętszego Sakramentu w naszych kościołach z okazją do spowiedzi:

• w poniedziałek o godz. 17.3o w kościele na Lachach;

• w piątek o godz. 16.oo w kościele parafialnym.

3. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

• w poniedziałek - wspomnienie św. Agnieszki;

• w czwartek - wspomnienie św. Franciszka Salezego;

• w piątek - święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła;

• w sobotę - wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

4. W czwartek o godz. 16.oo spowiedź dla uczniów klas VII szkoły podstawowej, o godz. 16.3o Msza św. szkolna i spotkanie dzieci klas III.

5. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W czwartek o godz. 18.oo w kościele ewangelickim w Brennej odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o zjednoczenie chrześcijan.

6. W piątek odprawimy wspólną Mszę św. za zmarłych zalecanych i za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.

7. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.3o udzielimy błogosławieństwa wszystkim dzieciom obecnym w kościele.

8. Za tydzień będzie można nabyć miesięcznik parafialny „Zostań Aniołem”.

9. Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.

Wszystkim babciom i dziadkom z okazji zbliżającego się ich święta

oraz obchodzącym urodziny, imieniny, rocznice małżeńskie czy jubileusze

składamy najserdeczniejsze życzenia -

Bożej opieki i łaski zdrowia.

Na czas nowego tygodnia przyjmijcie błogosławieństwo Boże.

Niech Bóg błogosławi każdej rodzinie naszej Parafii i wszystkim naszym dobrym czynom.