/09.08.2020 r. – 15.08.2020 r./

Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech ta Eucharystia będzie dla nas okazją do pogłębienia naszej wiary.

Bardzo serdecznie witamy wszystkich Parafian i Gości. We wspólnej modlitwie zawierzamy Bożej Opatrzności nasze rodziny i wszystkich wypoczywających na wakacjach i urlopach. W szczególny sposób módlmy się w intencjach sprawowanej obecnie Mszy św.:

1. Dzisiaj w kościele na Lachach po Mszy św. o 12.oo odbędzie się kolejny koncert w ramach letnich koncertów kameralnych. W kościele parafialnym o godz. 16.15 odprawimy nieszpory niedzielne.

2. Adoracje Najświętszego Sakramentu w naszych kościołach:

• w poniedziałek o godz. 17.3o w kościele na Lachach;
  • w piątek o godz. 16.oo w kościele parafialnym.

Podczas adoracji okazja do sakramentu pokuty.

3. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

• w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca;
  • we wtorek – wspomnienie św. Klary;
  • w piątek – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej diecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemieźliwość od pokarmów mięsnych;
  • w sobotę – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu odprawimy jak w niedziele. Dodatkowa Msza św. o godz. 12.oo zostanie odprawiona na Żarnowcu. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kwiaty i zioła.

4. We wtorek o godz. 16.15 różaniec i Msza św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, pokoju na świecie i słuchaczy Radia Maryja.

5. Jest jeszcze możliwość nabycia sierpniowego numeru naszego miesięcznika. Zainteresowanych prosimy o podejście do zakrystii.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo,

niech ono nas umacnia w wierze,

w każdym dniu zbliżającego się tygodnia.