/15.07.-21.07.2018 r./

Gromadzimy się, aby słuchać Bożego słowa i złożyć Panu Bogu dziękczynną ofiarę. Słowo Boże tej niedzieli mówi nam o wybraniu. Na co dzień dokonujemy wielu wyborów – od tych najmniejszych po bardzo poważne. Przed nami okazja, by ponownie wybrać Chrystusa, Jemu zaufać i starać się na miarę naszych możliwości realizować Ewangelię.

Witamy wszystkich Parafian i naszych wakacyjnych Gości. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy. Intencje sprawowanej obecnie Mszy św. są następujące:

1. O godz. 16.15 odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszych kościołach:

• w poniedziałek o godz. 17.3o w kościele na Lachach;

• w piątek o godz. 16.oo w kościele parafialnym.

1. W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

1. W środę na wspólną modlitwę o godz. 16.15 oraz na Mszę św. zapraszamy Parafian należących do Apostolstwa Dobrej Śmierci.

2. W sobotę 21 lipca odbędą się uroczystości związane z 90-leciem istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Brennej Centrum. O godz. 15.oo odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji strażaków i ich rodzin.

3. W dniach od 2 do 5 sierpnia odbędzie się pielgrzymka do Lichenia. Zapisy w kancelarii parafialnej.

4. Dzisiaj /sobota i niedziela/ przy amfiteatrze Koło Gospodyń Wiejskich sprzedaje kołacze.

5. Ośrodek Pomocy Społecznej informuje za naszym pośrednictwem o możliwości elektronicznego składania wniosków o ustalenie prawa do świadczeń na nowy okres zasiłkowy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na internetowej stronie Urzędu Gminy.

6. Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.

Niewiele trzeba, by móc iść głosić Boże słowo –

Jezus w Ewangelii nakazał Apostołom wziąć ze sobą tylko to, co niezbędne.

My także zabierzmy z dzisiejszej Ewangelii to, co niezbędne –

Bożą łaskę, byśmy się duchowo rozwijali i świadczyli w świecie o Bożej miłości.