/19.11.2017 r. – 25.11.2017 r./

Uczestniczymy w liturgii 33 niedzieli zwykłej. Kościół czyta nam dzisiaj przypowieść o talentach. Ci, którzy je otrzymali, musieli się rozliczyć – pokazać, czy je pomnożyli, czy może zakopali. Każdy z nas również otrzymał od Pana Boga różnorakie talenty. Módlmy się o to byśmy potrafili je rozpoznać, dobrze wykorzystać oraz pomnożyć i nimi się dzielić, by kiedyś i do nas mógł powiedzieć Pan Jezus: „Dobrze, sługo dobry i wierny, wejdź do radości twojego Pana”.

Witamy wszystkich Parafian i naszych Gości. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy w następujących intencjach:

1. Dzisiaj o godz. 16.15 odprawiamy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. Adoracje Najświętszego Sakramentu w naszych kościołach z okazją do spowiedzi:

• w poniedziałek o godz. 17.3o na Lachach;

• w piątek o godz. 16.oo adoracja w kościele parafialnym.

3. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

• w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego

• we wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;

• w środę – św. Cecylię.

4. W czwartek o godz. 16.oo spowiedź dla uczniów klas VI szkoły podstawowej. O godz. 16.3o Msza św. szkolna i spotkanie dzieci klas III.

5. W piątek odprawimy wspólną Mszę św. za zmarłych zalecanych i za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W czasie Mszy św. o godz. 10.3o udzielimy błogosławieństwa rocznym dzieciom i wszystkim dzieciom obecnym w kościele.

7. Za tydzień będzie można nabyć miesięcznik parafialny „Zostań Aniołem”.

8. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan odwiedzin do 26 listopada jest nam znany. A na kolejne dni jest następujący:

• 28.11. /wtorek/, od godz. 15.oo - ul. Jaworowa od P. Pilch i ul. Polna do P. Pasterny

• 29.11. /środa/, od godz. 15.oo – Chrobaczy: ul. Partyzantów: od P. Poloczek do P. Chraścina

• 30.11. /czwartek/, od godz. 15.oo – Chrobaczy: od P. Waszek w kier. P. Gaszczyk i ul. Stroma

• 01.12. /piątek/, od godz. 15.oo – Hołcyna

I - od P. Greń na Kontkowym w kier. P. Ferfecki /nr 58/ do P. Mzyk

II - od P. Gamrot do P. Żyła

• 02.12. /sobota/, od godz. 10.oo – Hołcyna

I - od P. Laszczok w kier. P. Heller /nr 2/, Cieślar /nr 3/, P. Macura /nr 23/ do P. Pielewski /nr 49/

II - od P. Przybyła /nr 50/ w kier. P. Cieślar /nr 32/, Roszczyk do P. Chrapek /nr 57a/

• 03.12. /niedziela/, od godz. 14.oo – ul. Szkolna i ul. Świerkowa

I - ul. Szkolna: od P. Kisza do P. Herzyk

II - ul. Świerkowa: od. P. Heller do P. Gawlas

Początek odwiedzin duszpasterskich:

• od poniedziałku do piątku - godz. 15.oo

• sobota - godz. 10.oo

• niedziela - godz. 14.oo

Szczegółowy plan odwiedzin duszpasterskich /do 3 grudnia/ jest umieszczony w gablotce i znajdziemy go na stronie internetowej parafii.

9. Informujemy, że najbliższe odwiedziny chorych będą miały miejsce w dniach 15 i 16 grudnia. Będą to odwiedziny świąteczne.

10. Dziękujemy Wam za wspólną modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.

Bóg obdarza nas talentami. Niech Jego błogosławieństwo pomaga nam je tak pomnażać, aby inni widzieli w nas dzieci Boże, dla których największą radością jest przyjaźń z Jezusem.