/23.09.2018 r. - 29.09.2018 r./

Przeżywamy 25 niedzielę zwykłą. Czytane dzisiaj Słowo Boże pozwala nam odnaleźć radość w relacjach z Panem Bogiem i z naszymi braćmi i siostrami. Kto postępuje według miłości, okazuje szacunek - szuka dobra i prawdy. Miłość pozwala odnaleźć sens, łagodzi konflikty i przemienia człowieka. Uczestnicząc w tej Mszy świętej, stawajmy się ludźmi miłości, ucząc się od naszego Mistrza, Jezusa Chrystusa.

Witamy wszystkich Parafian i naszych Gości. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy w następujących intencjach:

1. Dzisiaj o godz. 16.15 odprawimy nieszpory niedzielne. Zachęcamy do wspólnej modlitwy słowami psalmów.

2. Adoracje Najświętszego Sakramentu w naszych kościołach z okazją do spowiedzi:

• w poniedziałek o godz. 17.3o na Lachach;

• w piątek o godz. 16.oo adoracja w kościele parafialnym.

3. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

• w czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo

• w piątek – wspomnienie św. Wacława

• w sobotę – święto świętych Archaniołów: Michała; Gabriela i Rafała.

4. W czwartek od godz. 16.oo okazja do spowiedzi dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej. O godz. 16.3o Msza św. szkolna i spotkanie dzieci klas III.

5. W piątek o godz. 16.45 odprawimy wspólną Mszę św. za zmarłych zalecanych i za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.

6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.3o udzielimy błogosławieństwa rocznym dzieciom i wszystkim dzieciom obecnym w kościele.

7. Za tydzień będzie można nabyć kolejny numer naszego miesięcznika parafialnego „Zostań Aniołem”.

8. Od niedzieli, 7 października, rozpoczniemy tradycyjne odwiedziny duszpasterskie, według następującego planu:

• 07.10. /niedziela/, od godz. 14.oo – odwiedzimy Parafian mieszkających na Kotarzu i na Kotelniczysku

• 13.10. /sobota/, od godz. 10.oo – na Węgierskim, Starej Drodze i ul. dra Kisiały:

I - Węgierski od nr 7 w kierunku nr 47, 72 do nr 94

II - Węgierski od nr 50 do nr 12 i Stara Droga od nr 118 do nr 155

III - ul. dra Kisiały

• 14.10. /niedziela/, godz. 14.oo – na Nostrożnym, Siągach i Kisiałce:

• 20.10. /sobota/, od godz. 10.oo – na Lachach Dolnych i Lachach Górnych:

I - ul. Lachy Górne

II - ul. Lachy Dolne

•

27.10. /sobota/, od godz. 10.oo – na Skałce, Groniku, ul. Spokojnej, ul. Goczowskiej i na Pościennym:

I - Skałka, Gronik, ul. Spokojna i ul. Goczowska

II - Pościenny

• 28.10. /niedziela/, od godz. 14.oo – na ul. Objazdowej i ul. Świerkowej:

I - ul. Objazdowa

II - ul. Świerkowa

9. W poniedziałek organizujemy pielgrzymkę na czuwanie do sanktuarium Matki Bożej na Górce w Szczyrku. Wyjazd autokaru z parkingu przy kościele o godz. 16.oo.

10. W dniach 6 i 7 października na Kaplicówce w Skoczowie odbędzie się Święta Noc Modlitwy. Parafian należących do Apostolstwa Dobrej Śmierci i wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tym modlitewnym spotkaniu. Bliższe informacje znajdziemy w gablotce.

11. Parafianom obchodzącym urodziny, rocznice małżeńskie, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia Bożej opieki i łaski zdrowia.

12. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.

Boże błogosławieństwo jest dla nas drogowskazem na drodze do domu Ojca.

Niech ono wyznacza kierunek i bieg zbawienia w naszym życiu.