/24.05.2020 r. – 30.05.2020 r.

Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu wypada pomyśleć o niebie, bo to przecież cel życia każdego z nas. A to nie jest takie łatwe. Przychodzimy do Kościoła by powiedzieć Bogu o tylu ważnych sprawach: matura dziecka, problemy w domu i pracy, problemy ze zdrowiem. Temat nieba wydaje się bardzo odległy. Mówimy - niebo. „Miejsce wspaniałe, raj, aniołowie, święci”. Jednak jakoś nam się tam nie spieszy. Może zastanawiamy się, czy do nieba nie ma jakiejś okrężnej drogi? A przecież cała sztuka dobrego, mądrego życia polega na tym, aby w codzienności nie tracić z oczu perspektywy swojego zbawienia.

Bardzo serdecznie witamy wszystkich Parafian i Gości i zapraszamy Was do wspólnej modlitwy w następujących intencjach:

Dzisiejszą kolektę przeznaczamy na funkcjonowanie naszych kościołów. Bóg zapłać za każdą złożona ofiarę.

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Odprawiamy je codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

W kościele na Lachach nabożeństwo majowe w poniedziałek o godz. 17.3o. Po nabożeństwie majowym o 18.oo Msza święta.

2. W nadzchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

• we wtorek – św. Filipa Nereusza. W tym dniu podczas nabożeństwa majowego będziemy modlić się za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta.

• w piątek – św. Urszulę Ledóchowską;

• w sobotę – św. Jana Sarkandra.

3. W piątek o godz. 16.45 odprawimy wspólną Mszę św. za zmarłych zalecanych i za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych składamy bezpośrednio przed Mszą św w zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

5. Za tydzień będzie można nabyć miesięcznik parafialny „Zostań Aniołem”.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary oraz za wszystkie dodatkowe ofiary - wpłacone na konto parafii i składane osobiście.

W miarę możliwości, prosimy o dalsze materialne wspieranie naszych kościołów.

Konto parafii:

ING Bank Śląski o/Cieszyn

7. Kancelaria parafialna do odwołania jest czynna:

• poniedziałki, środy i piątki – po Mszy św. porannej do godz. 9.oo

• wtorki i czwartki – po Mszy św. wieczornej do godz. 18.oo.

Sprawy niewymagające osobistego kontaktu z kancelarią załatwiamy telefonicznie. Sprawy pogrzebu i zaopatrzenia chorych w niebezpieczeństwie śmierci, załatwiamy o każdej porze. Z parafią kontaktujemy się dzwoniąc na numer 33 8536525. Nr telefonu komórkowego 506510115 dostępny jest tylko w godzinach otwarcia kancelarii.

Dziś Jezus Chrystus wstępuje do nieba i zostawia Kościół w naszych rękach.

Chce, byśmy mu w pełni zaufali i dbali o naszą wiarę, nadzieję i miłość.

Niech błogosławieństwo Boga umacnia nas w nadziei i dążeniu do zbawienia.