/17.03.2019 r. – 23.03.2019 r./

Ewangelista Łukasz prowadzi nas na Górę Tabor, gdzie Chrystus przemienił się na oczach Piotra, Jakuba i Jana. Ukazał im swą chwałę, by umocnić ich na trudy apostolskie, cierpienia i prześladowanie. W tajemnicy Przemienienia Jezus chce umocnić każdego człowieka, nadając naszemu życiu perspektywę nadziei. Wspieramy dzisiaj naszą modlitwą misjonarki i misjonarzy, którzy głoszą Ewangelię, zdobywając świat dla Chrystusa.

Bardzo serdecznie witamy wszystkich Parafian i Gości. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy. Intencje sprawowanej Mszy św. są następujące:

1. Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych:

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15;

• nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

- w kościele parafialnym w każdy piątek o godz. 16.oo

- w kościele na Lachach w każdy piątek o godz. 18.oo

• Droga Krzyżowa z udziałem dzieci - w każdy czwartek po Mszy św. szkolnej.

Wypominki za zmarłych na nabożeństwa Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub w kancelarii.

2. W poniedziałek o godz. 17.3o w kościele na Lachach adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, o godz. 18.oo Msza święta.

3. We wtorek przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa. O godz. 17.oo Ksiądz Biskup Ordynariusz udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

4. W środę na wspólną modlitwę o godz. 16.15 oraz na Mszę św. zapraszamy Parafian należących do Apostolstwa Dobrej Śmierci.

5. W czwartek od godz. 16.oo spowiedź dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej. O godz. 16.3o Msza św. szkolna i dziecięca Droga Krzyżowa.

6. Bóg zapłać za wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary.

W przeżywaniu kolejnego tygodnia Wielkiego Postu

niech każdemu z nas towarzyszy Boża opieka i Boże błogosławieństwo.

Niech w tym szczególnym czasie nasze serca będą blisko Boga.