Ogłoszenia duszpasterskie

/18.03.2018 r. - 24.03.2018 r./

Najpiękniejszym wyborem życiowym człowieka jest poświęcenie swego życia na służbę Panu Bogu. Najważniejszym wyrazem służby Chrystusowi jest nasz udział we Mszy świętej. Złóżmy na ołtarzu przez ręce kapłana to wszystko, co stanowi nasze życie. W dzisiejszą niedzielę wchodzimy w pasyjną część Wielkiego Postu. Niech rozważanie męki i śmierci Pana Jezusa jeszcze bardziej obudzi w nas pragnienie odwzajemnienia tej miłości.

Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Misjonarz św. Rodziny ksiądz Łukasz Skołud. Bardzo serdecznie witamy Księdza Rekolekcjonistę, życzymy darów Ducha Świętego i opieki naszych patronów. św. Jana Chrzciciela i św. Melchiora Grodzieckiego. Witamy również wszystkich Parafian i Gości. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy. Intencje sprawowanej obecnie Mszy św. są następujące:

1. Do środy włącznie przeżywamy parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, uczniów szkoły podstawowej, młodzieży gimnazjalnej, młodzieży szkół średnich i studentów. W dniach rekolekcji poranną Mszę św. z nauką rekolekcyjną będziemy odprawiać o godz. 7.3o. Dzisiaj /niedziela/ o godz. 17.45 spotkanie rekolekcyjne dla mężczyzn. Od jutra /poniedziałek/ do środy włącznie będą miały miejsce rekolekcje szkolne. O godz. 9.oo spotkania rekolekcyjne dla dzieci klas O-III, o godz. 10.3o dla uczniów klas IV-VI, o godz. 12.oo spotkania dla uczniów klas VII oraz II i III gimnazjum. Podczas rekolekcji, dzieci i młodzież gimnazjalna przystąpią do Sakramentu Pokuty. Spotkania rekolekcyjne dla młodzieży szkół średnich i studentów – we wtorek i w środę o godz. 19.3o.W środę o godz. 14.3o zostanie odprawiona Msza św. dla Seniorów, podczas której udzielimy Sakramentu Chorych.

Zechciejmy podczas rekolekcji skorzystać z Sakramentu Pokuty. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w gablotce przed kościołem, na stronie internetowej parafii, można go również zabrać ze stolika z prasą katolicką.

2. Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych:

  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15;

  • nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży:

          - w kościele parafialnym w piątek o godz. 16.oo;

          - Msza św. i Droga Krzyżowa w kościele na Lachach w piątek o godz. 18.oo.

  • - Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek po Mszy św. szkolnej.

3. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W czasie Mszy św. o godz. 7.3o będziemy modlić się o Boże bł. i zdrowie dla imienniczek i imienników św. Józefa.

4. W czwartek o godz. 16.3o Msza św. szkolna.

5. W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych i starszych Parafian. Będą to odwiedziny świąteczne.

6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie miało miejsce podczas każdej Mszy św. W Niedzielę Palmową będzie obchodzony Światowy Dzień Młodzieży. Spotkanie młodzieży w bielskiej katedrze rozpocznie się o godz. 14.oo. Na zakończenie Mszy św. o godz. 10.3o udzielimy błogosławieństwa rocznym dzieciom oraz wszystkim dzieciom obecnym w kościele.

7. W ubiegłym tygodniu Zespół Charytatywny przeprowadził zbiórkę, na podarunki świąteczne dla starszych i chorych Parafian. Zebrano kwotę 3115,00 zł. Ofiarodawcom wyrażamy słowa wdzięczności.

8. Za tydzień będzie można nabyć kolejny numer miesięcznika parafialnego „Zostań Aniołem”.

9. 8 kwietnia Koło Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Wyjazd autokaru o godz. 7.oo z przystanku na Bukowej. Zapisy w kancelarii.

10. Bóg zapłać za wspólną modlitwę oraz za składane w kancelarii ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

W przeżywaniu kolejnego tygodnia Wielkiego Postu i rekolekcji parafialnych

niech każdemu z nas towarzyszy Boża opieka i Boże błogosławieństwo.

Niech w tych szczególnych dniach nasze serca będą blisko Boga.