/20.05.2018 r. - 26.05.2018 r./

Z całym Kościołem świętujemy dziś dzień Zesłania Ducha Świętego. Dzięki Jego mocy Apostołowie mogli opuścić Wieczernik i wyruszyć na cały świat, by głosić Ewangelię wszystkim narodom. My także potrzebujemy mocy Pocieszyciela. Prośmy o Jego dary dla siebie, dla swoich bliskich.

Bardzo serdecznie witamy wszystkich Parafian i Gości. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy w następujących intencjach:

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Nabożeństwa te odprawiamy codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną, a w kościele na Lachach w poniedziałek o godz. 17.3o.

2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają:

- w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;

- w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- w sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza. W tym dniu o godz. 16.15 odprawimy nabożeństwo majowe, na które zapraszamy wszystkie mamy naszej parafii. Z okazji Dnia Matki chcemy modlić się w Waszej intencji, wpraszając szczególną opiekę Matki Bożej.

3. We wtorek odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zbiórka rodziców i dzieci o godz. 8.15 na parkingu przy kościele.

4. W czwartek o godz. 16.oo spowiedź dla uczniów klas VI szkoły podstawowej. O godz. 16.3o Msza św. szkolna.

5. W piątek o godz. 16.45 odprawimy wspólną Mszę św. za zmarłych zalecanych i za dusze czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.

6. Z okazji Bożego Ciała chorych zamiast w czerwcu odwiedzimy o tydzień wcześniej – 25 i 26 maja.

7.  W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. W czasie Mszy św. o godz. 10.3o udzielimy błogosławieństwa rocznym dzieciom i wszystkim dzieciom obecnym w kościele.

8. Za tydzień będzie można nabyć nasz miesięcznik parafialny „Zostań Aniołem”.

9. Dzisiaj po Mszach Świętych Strażacy przeprowadzają zbiórkę na fundusz strażacki. Niech nasz dar materialny będzie wyrazem wdzięczności za ich ofiarną służbę dla naszej społeczności.

10. Przed kościołem można nabyć kołocze przygotowane przez nasz chór parafialny.

11. W piątek 25 maja w Hałcnowie odbędzie się Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Bliższe informacje w gablotce przed kościołem.

12. Koło Emerytów nr 7 organizuje 28 maja wyjazd do Zakopanego na Krzeptówki i na baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej. Zapisy w kancelarii.

13. Bóg zapłać za wspólną modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.

Dzisiejsze święto kończy okres wielkanocny.

Chrystus przyrzekł nam obecność Ducha Świętego,

który umacnia naszą miłość, prowadzi nas do prawdy.

Niech Duch Święty umacnia nas w każdym dniu naszego życia,

abyśmy żyli zgodnie z Ewangelią.