/25.10.2020 r. - 31.10.2020 r./

Bóg nieustannie kieruje do nas apel miłości. Udział w Eucharystii ma być znakiem naszej miłości do Boga, który oddał się nam w słowie i Chlebie życia. Ma być także znakiem naszej miłości do bliźnich, którzy z nami żyją i pracują, a niejednokrotnie potrzebują naszej modlitwy i pomocy.

Jako wspólnota wiary polecamy Panu Bogu intencje sprawowanej Mszy świętej:

1. Do soboty włącznie będziemy odprawiać nabożeństwa różańcowe:

• w kościele parafialnym;

- od poniedziałku do środy - po Mszy św. porannej,

- od czwartku do soboty – pól  godziny przed Msza św. wieczorną.

• W kościele na Lachach w poniedziałek – o godz. 17.3o.

2. W środę przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. W czwartek o godz. 16.oo różaniec i spowiedź dla uczniów szkoły podstawowej, o godz. 16.3o Msza św. szkolna i spotkanie dzieci klas III.

4. W piątek o godz. 16.45 odprawimy wspólną Mszę św. za zmarłych zalecanych i za dusze  w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i ofiarowania za bliskich zmarłych odpustu zupełnego. O godz. 14.oo w kościele    parafialnym odprawimy Mszę św. za Parafian zmarłych od listopada ubiegłego roku i poświęcimy znicze – które zapalane na grobach są znakiem naszej wiary w życie wieczne.  Ze względów epidemicznych nie będzie procesji na cmentarz  i wieczornej modlitwy różańcowej. Wypominki za zmarłych składamy w kancelarii lub w zakrystii.

6. Dzisiaj można nabyć miesięcznik parafialny „Zostań Aniołem”. Zachęcamy do zakupu, cena 3 zł.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę oraz  za złożone dzisiaj ofiary.

Przed nami czas, w którym możemy praktycznie wypełniać przykazanie miłości,

każdego dnia miejmy oczy otwarte, by móc kochać z całego serca.

Ubogich, potrzebujących, spragnionych miłosierdzia nigdy nam nie zabraknie.

Niech nam nie zbraknie wtedy wrażliwości i chęci miłowania.