/18.11.2018 r. – 24.11.2018 r./

Liturgia ostatnich dni roku kościelnego, przypomina o przemijalności ziemskiego życia i rzeczach ostatecznych człowieka. Koncentrujemy uwagę na powtórnym przyjściu Chrystusa. Doświadczamy przemijania i podlegamy śmierci, jednak nie możemy zapomnieć, że jako chrześcijanie należymy do zmartwychwstałego Pana. Jesteśmy wezwani, aby z wiarą przyjąć jego słowa, które nigdy nie przeminą. Niech nasz udział we Mszy świętej będzie wyrazem, naszej czujności i gotowości.

Witamy wszystkich Parafian i naszych Gości. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy w następujących intencja

1. Dzisiaj o godz. 16.15 odprawiamy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. Adoracje Najświętszego Sakramentu w naszych kościołach z okazją do spowiedzi:

• w poniedziałek o godz. 17.3o w kościele na Lachach;

• w piątek o godz. 16.oo w kościele parafialnym.

3. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

• we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego

• w środę – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

• w czwartek – św. Cecylię.

4. W środę na wspólną modlitwę o godz. 16.15 oraz na Mszę św. zapraszamy Parafian należących do Apostolstwa Dobrej Śmierci.

5. W czwartek od godz. 16.oo okazja do spowiedzi dla uczniów klas VI szkoły podstawowej. O godz. 16.3o Msza św. szkolna i spotkanie dzieci klas III.

6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.3o udzielimy błogosławieństwa wszystkim dzieciom obecnym w kościele.

7. Za tydzień będzie można nabyć kolejny numer naszego miesięcznika parafialnego „Zostań Aniołem”.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezus Chrystusa Króla Wszechświata.

9. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan odwiedzin do 25 listopada jest nam znany. A na kolejne dni jest następujący:

• 26.11. /poniedziałek/, godz. 15.oo - Kormany

I - od P. Tkocz, Plachy w kier. P. Hołomek

II - od P. Cieślar w kier. P. Salachna

• 27.11. /wtorek/, godz. 15.oo – Drożyska

I - od. P. Holeksa /nr 97/ w kier. P. Wierzgoń do P. Ziebura

II - od P. Tomaszko (nr 138) w kier. P. Greń do P. Musioł (nr 7)

• 28.11. /środa/, godz. 15.oo - ul. Miodowa

I - od P. Moskała /nr 146/ w kier. P. Greń /nr 70/

II - od P. Bujok (ul. Górecka 172) w kier. P. Hubczyk do P. Holeksa

• 30.11. /piątek/, godz. 15.oo - ul. Łęgowa

I - od. P. Frączek /nr 1/ do P. Kłoda

II - od. P. Pasterny do P. Bocek

• 01.12. /sobota/, godz. 10.oo – Głębiec i ul. Cicha

I - Głębiec od. P. Czylok i ul. Cicha do P. Pietrzak

• 02.12. /niedziela/, godz. 14.oo – Snowaniec i ul. Górecka /na Wachowym/

I - Snowaniec: od. P. Toszek do. P. Przybyła

II - od. Marek /nr 58/ w kier. P. Greń /nr 110 A/ do P. Żertka

Szczegółowy plan odwiedzin duszpasterskich /do 2 grudnia/ jest umieszczony w gablotce i znajdziemy go na stronie internetowej parafii.

10. Tradycyjnie z okazji świąt Bożego Narodzenia chcemy przygotować upominki dla chorych i starszych naszych Parafian. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. na ten cel przed kościołem będzie można złożyć swój dar serca.

11. Dziękujemy Wam za wspólną modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.

Niech to świąteczne spotkanie na Mszy Świętej uczni nas bardziej wrażliwymi na znaki czasu,

które Pan Bóg nieustannie daje nam ku przestrodze, nawróceniu i dla naszego dobra.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam na cały tydzień.