INFORMACJE DOTYCZĄCE TRIDUUM PASCHALNEGO

27 mar 2021   12:03

Wielki Czwartek - o godz. 18.oo Msza św. Wieczerzy Pańskiej, z przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

Wielki Piątek  - od godz. 7.oo do 17.oo – Adoracja w Ciemnicy. O godz. 17.15 ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich Parafian, zwłaszcza tych, którzy w tym roku nie byli jeszcze na Drodze Krzyżowej. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczną się  o godz. 18.oo. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Po liturgii wielkopiątkowej do północy oraz w Wielką Sobotę od godz. 7.oo przez cały dzień będzie miała miejsce adoracja przy Bożym Grobie.

Prosimy, by zadbać o przydrożne krzyże znajdujące się na terenie naszej parafii. W Wielki Piątek nie podejmujemy żadnych niekoniecznych prac. Niech będzie to dla nas dzień skupienia i refleksji.

 Wielka Sobota - o godz. 9.oo, 10.oo i 11.oo będziemy błogosławić pokarmy na stół wielkanocny. Poświęcenie pokarmów będzie miało miejsce tylko na parkingach: za kościołem parafialnym i przy kościele na Lachach.  Prosimy, by w czasie poświęcenia pozostać przy swoich samochodach. Po poświęceniu pokarmów zachęcamy do modlitwy i adoracji krzyża w naszych świątyniach.

 Liturgia Wielkiej Soboty z uroczystą Mszą św. Rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 18.oo. Na ceremonie wielkosobotnie przynieśmy świece i wodę do poświęcenia.

 Okazja do spowiedzi świętej w kościele parafialnym:

  • od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy 15 minut przed każdą Mszą św.
  • w Wielki Czwartek – od godz. 9.oo do godz.  11.oo oraz od 17.oo do 18.oo                        
  • w Wielki Piątek – od godz. 9.oo do godz. 11.oo,  oraz od godz. 17.oo do godz. 18.oo
  • w Wielką Sobotę – od godz. 9.oo do godz. 11.oo oraz od 17.oo do 18.oo

Spowiedź w kościele na Lachach:  w Wielką Sobotę – od godz. 9.oo do godz. 11.oo

Pozostałe aktualności