/12.09.2021r. - 18.09.2021 r./

Wiara jest żywa jak drzewo. Jeśli ono żyje, to wydaje owoce. Takie podejście do wiary ma Bóg. On zachwyca się owocami wiary w naszych sercach i wcale nie czeka na to, byśmy wiarę deklarowali ustami. Owocem wiary jest posłuszeństwo Bogu i Jego przykazaniom. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna coroczny Tydzień Wychowania. Przeżywamy również czas beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.

Witamy wszystkich Parafian i naszych Gości. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy  w następujących intencjach:

1. Dzisiaj o godz. 16.15 odprawiamy nieszpory niedzielne. Zapraszamy  wszystkich do wspólnej modlitwy słowami psalmów.

2. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma;
  • we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu o  godz. 17.3o przy krzyżu u Maciejczeka zostania odprawiona Msza św. Zadbajmy o krzyże stojące przy naszych domach, ulicach i polach.
  • w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
  • w czwartek – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza i Cypriana;
  • w sobotę – święto św. Stanisława Kostki.

3. W poniedziałek o godz. o godz. 17.3o na Żarnowcu Msza św. i nabożeństwo fatimskie.

4. We wtorek o godz. 16.15 różaniec i Msza św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, pokoju na świecie  i słuchaczy Radia Maryja.

5. W czwartek od godz. 16.oo spowiedź dla uczniów klas IV szkoły podstawowej i dzieci po Wczesnej Komunii Świętej. O godz. 16.3o Msza św. szkolna i spotkanie dzieci klas III związane z przygotowaniem do I Komunii Świętej.

6. W najbliższy 3 piątek miesiąca i w każdy kolejny 3 piątek w kościele parafialnym będzie miała miejsce całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to inicjatywa naszych Parafian, którzy chcą otoczyć modlitwą wszystkie rodziny, a w szczególny sposób Parafian chorych i przeżywających różnorakie problemy duchowe i materialne. Adoracja będzie trwała od zakończenia Mszy św. porannej, do rozpoczęcia Mszy św. popołudniowej. Pamiętamy, że 3 piątek miesiąca to szczególny dzień poświęcony Bożemu Miłosierdziu. Zapraszamy Parafian i Gości do indywidualnej modlitwy.

7. Zwracamy się z prośbą do narzeczonych, którzy planują zawarcie sakramentu małżeństwa  w przyszłym roku, o dokonanie w godzinach urzędowania kancelarii, rezerwacji terminu ślubu.

8. Na stoliku z prasą obok tradycyjnego Gościa Niedzielnego, znajdziemy specjalne wydanie „GOŚĆ EXTRA” – z racji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Cena 10 zł, zachęcamy do lektury.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę oraz  za złożone dzisiaj ofiary.

Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo, byśmy nim umocnieni,

otwierali nasze serca wypełniając wiernie wolę Bożą nie tylko słowem,

ale codziennym życiem.