/28.11.2021 r. – 04.12.2021 r./
          „Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek trosk doczesnych”. To wskazanie dla nas na czas adwentu.  Adwent ma być czasem umiaru we wszystkich wymiarach aktywności człowieka. Umartwienie stanowi ważny element przygotowania na przyjście Zbawiciela. Wsłuchajmy się w dzisiejsze słowo Boże, niech ono umacnia nas w wierze, nadziei i miłości.

Witamy   wszystkich    Parafian   i   naszych   Gości.   Zapraszamy    Was   do  wspólnej  modlitwy  w następujących intencjach:

1. Dzisiaj o godz. 16.15 odprawiamy nieszpory niedzielne.

2. Adoracje Najświętszego Sakramentu:

• w poniedziałek i w piątek o godz. 17.3o w kościele na Lachach
  • w piątek o godz. 16.oo w kościele parafialnym.

Podczas adoracji okazja do Sakramentu Pokuty.

3. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

• we wtorek – święto św. Andrzeja, Apostoła.
  • w piątek– wspomnienie św. Franciszka Ksawerego;
  • w sobotę – wspomnienie św. Barbary. O godz. 10.oo odprawimy Mszę św. w intencji górników, kamieniarzy i ich rodzin.

4. Od poniedziałku do piątku o godz. 16.3o będziemy odprawiać Msze św. roratnie. Dzieci zachęcamy do przychodzenia na roraty z lampionami. Msza św. roratnia dla dorosłych -  w soboty o godz. 7.15. Z okazji adwentu zachęcamy wszystkich – dzieci i dorosłych do korzystania z sakramentu pokuty.

5. W środę o godz. 16.oo modlitwa różańcowa i Msza św. w intencji Parafian należących do  Żywego Różańca i ich rodzin.

6. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro Kościoła do wspólnej refleksji na temat zagadnień synodalnych. Najbliższe spotkanie odbędzie się w ramach Kręgu Biblijnego w środę o godz. 17.3o w domu katechetycznym.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek oraz I sobota miesiąca.

8. W czwartek o godz. 16.oo spowiedź dla uczniów klas IV szkoły podstawowej oraz dla dzieci po Wczesnej Komunii Świętej.

9. W piątek w kościele parafialnym – po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.oo w kościele na Lachach –  Msza św. pierwszopiątkowa.

10. W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną. Będą to odwiedziny świąteczne.

11. Dzisiaj można nabyć nasz miesięcznik parafialny „Zostań Aniołem”. Zachęcamy do zakupu, cena 3 zł.

12. Od poniedziałku w kancelarii parafialnej i w kościele na Lachach można nabywać poświęcone dzisiaj opłatki i świece Caritas.

13. Informujemy, że ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem, w okresie adwentu i w czasie świątecznym nie planujemy tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Zostawiamy je na spokojniejszy czas.

14. Dziękujemy Wam za wspólną modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary.

Na czas adwentowego czuwania i pomnażania dobra,

niech Pan nam wszystkim pobłogosławi.